Brána k informacím

Pro studenty jsou zpřístupněny elektronické informační databáze, tzv. Portál elektronických informačních zdrojů, nebo také Brána k informacím. Jedná se o nepřeberné množství českých i zahraničních populárních, naučných a hlavně vědeckých časopisů. Všechny tyto časopisy jsou předplaceny univerzitou a z fakultních počítačů jsou všechny služby zdarma. Doporučujeme si na fakultním počítači ve formátu pdf stáhnout fulltext toho, co nás zajímá a procházet jej v klidu doma na svém pc, nebo si do portálu zřídit vzdálený přístup.

Brána k informacím obsahuje kromě jednotlivých titulů a časopisů hlavně vědecké databáze obsahující nejnovější poznatky z vědy a techniky. Na základě dovednosti vyhledávání v těchto databázích, by se informace z těchto zdrojů získané měly stát informačním základem k psaní závěrečných prací a získání nejnovějších informací z celého světa.

Mezi nejvýznamnější megadatabáze patří EBSCO a ProQuest Central. Mezi časopisy to je Nature, prestižní mezinarodní týdeník publikující odborné články ze všech technických a přírodovědeckých oborů. Ze sportovního odvětví SportDiscus.

Kde nás najdete?

Areál FTVS UK
José Martího 31
162 52 Praha 6

tel: 973 296 111
fax: 973 296 100
info@vojenskyobor.cz

Prohlížet mapu.

Fotogalerie

Vojenské plaváníVojenské plaváníVojenské lezeníVojenské plavání