Brána k informacím

Pro studenty jsou zpřístupněny elektronické informační databáze, tzv. Portál elektronických informačních zdrojů, nebo také Brána k informacím. Jedná se o nepřeberné množství českých i zahraničních populárních, naučných a hlavně vědeckých časopisů. Všechny tyto časopisy jsou předplaceny univerzitou a z fakultních počítačů jsou všechny služby zdarma. Doporučujeme si na fakultním počítači ve formátu pdf stáhnout fulltext toho, co nás zajímá a procházet jej v klidu doma na svém pc, nebo si do portálu zřídit vzdálený přístup.

Brána k informacím obsahuje kromě jednotlivých titulů a časopisů hlavně vědecké databáze obsahující nejnovější poznatky z vědy a techniky. Na základě dovednosti vyhledávání v těchto databázích, by se informace z těchto zdrojů získané měly stát informačním základem k psaní závěrečných prací a získání nejnovějších informací z celého světa.

Mezi nejvýznamnější megadatabáze patří EBSCO a ProQuest Central. Mezi časopisy to je Nature, prestižní mezinarodní týdeník publikující odborné články ze všech technických a přírodovědeckých oborů. Ze sportovního odvětví SportDiscus.

top image scrolling tools
scrolltop3bfcd
link4a8d6
link7e31f
link78206
link47f27
mailto65714
bottom image scrolling tools

Kde nás najdete?

Areál FTVS UK
José Martího 31
162 52 Praha 6

tel: 973 296 111
fax: 973 296 100
info@vojenskyobor.cz

Prohlížet mapu.

Fotogalerie

Vojenské plaváníVojenské plaváníVojenské lezeníVojenské plavání