Budoucí tělocvikáři závodili na Slovensku.

Studenti Vojenského oboru při FTVS UK se zúčastnili Mezinárodní sportovní soutěže „All Rounder“, kterou již pojedenácté organizovala Katedra tělesnej výchovy a športu pri Akademii ozbrojených sil gen. M. R. Štefánika v Liptovském Mikuláši. Do soutěže se zapojilo celkem osm šestičlenných družstev, které zastupovaly Českou republiku, Srbsko, Maďarsko, Německo a pořádající Slovensko.

Vojáci zápolili v šesti disciplínách. První soutěžní disciplínou byla překážková dráha společného kontrolního cvičení, na které studenti Vojenského oboru nenašli přemožitele a zvítězili rozdílem třídy. Výborný individuální výkon podal des. Vojtěch Neumann, který dosáhl nejrychlejšího času mezi všemi závodníky.

K velkému překvapení došlo při následující plavecké disciplíně. Druhý český tým v soutěži, složený ze studentů Univerzity obrany v Brně, dokázal doplavat v nesmírně náročném plavání v oděvu na prvním místě a zamíchal tak průběžným pořadím. Posilněni výsledkem z bazénu dokázali oponovat i další disciplínu – hod granátem. Studenti Vojenského oboru se nicméně drželi v těsném závěsu a při střelbě ze vzduchové pušky, která zakončovala úvodní soutěžní den, prokázali pevné nervy a s přehledem zvítězili.

Do druhého části závodu vstupoval tým VO FTVS UK s malým náskokem před týmy UNOB, Srbska a domácí AOS. Náročný přespolní běh v Iľanovském údolí odstartoval druhý soutěžní den. Organizátory vyznačený kopcovitý běžecký okruh absolvovali závodníci dvakrát a v cíli byli mnozí rádi, že mají takto těžký běh za sebou. To ovšem nebyl případ týmu VO FTVS UK, jehož závodníci se umístili na předních pozicích a při konečném součtu pořadí v této disciplíně se opět dokázali odtrhnout v průběžném hodnocení od ostatních družstev. Posledním dějištěm soutěže byl vodní areál Ondreja Cibáka, kde se závodilo ve dvou sjezdech na raftu. Již při prvním jízdě si studenti VO udělali velký náskok a ve druhé kontrolované si již vše pohlídali a při průjezdu cílem slavili nejen vítězství v poslední disciplíně, ale i v celé soutěži.

Členy vítězného týmu byly závodníci por. Matěj Vrba, por. Michal Punčochář, rtm. Jan Maleček, rtn. Jan Doležal, des. Vojtěch Neumann, des. Matyáš Zieris, vedoucí týmu prap. Pavel Kovařík.

Celkové výsledky soutěže:
1. místo: Vojenský obor při FTVS UK Praha (ČR)
2. místo: Akadémia ozbrojených síl Liptovský Mikuláš (SR)
3. místo: Univerzita obrany Brno (ČR)
4. místo: Univerzita obrany Belehrad (Srbsko)
5. místo: Národná univerzita verejnej správy Budapešť (Maďarsko)
6. místo: Univerzita Helmuta Schmidta Hamburg (SRN)
7. místo: mpr. Michalovce (SR)
8. místo: SHDO Michalovce (SR)

Zpracoval por. Matěj Vrba a prap. P. Kovařík

Comments are closed.Kde nás najdete?

Areál FTVS UK
José Martího 31
162 52 Praha 6

tel: 973 296 111
fax: 973 296 100
info@vojenskyobor.cz

Prohlížet mapu.

Fotogalerie

Vojenské plaváníVojenské lezeníVojenské plaváníVojenské plavání